Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Čo odporúčame monitorovať?
Monitorovanie dopravy sa realizuje na cestných komunikáciach podľa požiadaviek zákazníka. Monitorovanie môže byť dlhodobé - v rokoch, alebo krátkodobé - dni, týždne, mesiace. Výstupom sú požadované údaje v reálnom čase alebo vo forme dokumentácie.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako sa montujú kamery?
Kamery sa montujú priamo na fasádu verejných budov a stĺpy verejného osvetlenia. Vzhľadom na povahu snímanej scény je odporúčané použitie statických kamier, pričom vhodnejšie sú kamery v prevedení bullet (tubus). Upevnenie kamery na stenu volíme vždy podľa podkladového materiálu. Naši technici sú vybavení vhodným kotviacim materiálom. Používame vždy vhodné hmoždinky pre betón, dutú tehlu alebo do zateplenia. Pri montáži na stĺpy verejného ostvetlenia ja zvyčajne nutná ohláška a povolenie na odber elektrickej energie u správcu osvetlenia a následnej je kamera inštalovaná na špeciálny adaptér pre montáž na stĺp a uchytená pomocou kovovej pásky.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako sú kamery napájané?
Pokiaľ je to možné je každá kamera napojená jedným samostatným káblom, ktorý zabezpečuje aj napájanie elektrickou energiou (PoE - power over ethernet), aj prenos videa. V opačných prípadoch, kde takáto možnosť nie je, je potrebný aj technologický rozvádzač v ktorom je potrebná elektronika pre zmenu napätia, ochrany a záložné batérie. S ohľadom na rozsah inštalácie je potrebné už uvažovať aj s podružnými rozbočovačmi (poe switch), ale aj optickými prepojmi a konvertormi pretože nie vždy je fyzicky možné dotiahnuť kábel od každej kamery priamo do záznamníka.
ilustračný obrázok  k popisu
Kde sa ukladajú dáta?
Dáta o doprave sú z kamerových jednotiek odosielané, na ďalšie spracovanie a analýzu na server. Odosielané dáta sú, samozrejme anonymizované a neobsahujú žiadne osobné údaje. Server sa inštaluje do plechového, uzamykateľného dátového rozvádzača aby nebol voľne dostupný. Odporúčame tiež použiť záložný zdroj napájania (UPS), ktorý ochráni server pred prípadnými výkyvmi napätia v elektrickej sieti a rovnako aj pri krátkodobých výpadkoch napájania. Použitím UPS zabezpečíte bezporuchovú prevádzku systému a môžete predĺžiť aj jeho celkovú životnosť.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako si môžem pozrieť dáta?
Štatistiky a analytické výstupy je možno prezerať v prehľadom webovom rozhraní, ktoré je plne v slovenskom jazyku a umožňuje dáta aj exportovať pre prípadné ďalšie spracovanie.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako dlho trvá montáž
V závislosti od počtu kamier väčších systémoch nie je možné odhadnúť čas potrebný na inštaláciu nakoľko sa jedná vždy o špecifický prípad. Orientačne však môžeme povedať že vieme, aj s kabelážou namontovať jednu otočnú kameru s technologickým rozvádzačom na stĺpe verejného osvetlenia.
ilustračný obrázok  k popisu
Robíte aj osobné obhliadky?
Podľa potreby. Jedná sa vždy o špecifický prípad, ale často je možné osobnú obhliadku miesta nahradiť virtuálnou na základe GPS súradníc. Obhliadku však odporúčame v prípadoch kedy nie je jasné pripojenie na napájanie elektrickej energie alebo dátové pokrytie pre odosielanie dát na server
ilustračný obrázok  k popisu
Nočné videnie
Kamery sú nastavené primárne na to aby bolo čitateľné evidenčné číslo vozidla, sú vybavené najmodernejšou infračervenou diódou, ktorá poskytuje správnu intenzitu osvetlenia pre ideálnu kvalitu obrazu aj v noci.