Kamerový systém pre bytové domy


V poslednej dobe se veľmi často rieši otázka bezpečnosti a ochrany bytových domov. Tie sú často vystavované útokom vandalov, a to ako zvonku, tak aj z vnútra spoločných priestorov domu. Je tak namieste využiť kamerový systém. Jeho prednosťou je neustály monitoring spoločných priestorov a dokumentácia prípadnej trestnej činnosti, ale tiež účinok preventívny, kedy kamerami monitorované domy sú preukázateľne páchateľmi menej atakované. 

5 Dôvodov, prečo zabezpečiť bytový dom kamerovým systémom:

  • Zvýšenie bezpečnosti a výrazné zlepšenie celkovej úrovne bývania
  • Odstrašenie potenciálnych vandalov a zlodejov, čo má za následok aj nemalú finančnú úsporu a tiež úbytok starostí okolo poškodených spoločných priestorov v dome alebo odcudzeného majetku
  • Výrazné zlepšenie poriadku v dome (absencia ohorkov a odpadkov vo výťahoch alebo ďalších spoločných priestoroch domu)
  • Upratovacia služba sa už nebude stretávať s nepríjemnosťou v podobe ľudských výkalov napr. pod schodami (áno, bohužiaľ aj toto je realita s ktorou sa stretávame)
  • Z bytového domu vymiznú podnapité osoby alebo osoby bez domova, prespávající v pivniciach či na schodoch

Naše kamery umiestnené v bytovom dome s troma vchodmi.

Aké kamery používame?

Pre bytové domy vždy ponúkame farebné kamery s nočným videním v antivandal prevedení,v minimálnom rozlíšení FullHD, ktoré sú vhodné do exponovaných miest s vyšším rizikom vandalizmu, ako sú vstupné priestory alebo výťahy.

Aká ja to ,,antivandal“ kamera?

Antivandal kamery, ako ich názov napovedá, majú vďaka hliníkovému telu a polykarbonátovému sklíčku zvýšenú odolnosť voči poškodeniu. Takáto konštrukcia nesie označenie IK, ktoré symbolizuje stupeň ochrany. Spravidla sa označujú antivandal kamery IK10. Tieto kamery sú teda  odolné voči nárazom a pádom.

Aby bol majetok bytového domu riadne zabezpečený a ľudia sa nebáli v dome bývať, odporúčame zvoliť nasledujúce kombináciu kamerového zabezpečenia:

Vonkajšie kamery antivandal: Tie možno umiestniť pred vchod, kde budú zaberať priestor pred vstupnými dverami, zvončeky, prípadne schránkami. 

TIANDY dome kamera v antivandal prevedení.

Vnútorné kamery antivandal: Tie umiestnime za vstupné dvere, kde lepšie zaberajú tvár prichádzajúcich. Antivandal kamery taktiež umiestnime do výťahovej kabínky a pivničných priestorov.